Pályázataink

 

Pályázataink:

 

 

 

 

Hungaro Cabel Technology Kft.

Projekt címe: HELLO-RS komplex berendezés kifejlesztése

Társaságunk a 2020-1.1.2-PIACI-KFI-2021-00179 projektazonosítójú „HELLO-RS komplex berendezés kifejlesztése” című program keretében 146,95 millió forint európai uniós támogatás segítségével valósítja meg elképzeléseit. A projekt megvalósításával az optikai kábelek telepítése hálózatok építése gyorsabbá és olcsóbbá válik (a hagyományos eljárásoknál lényegesen, több mint 2%-kal),e mellett a környezeti terhelést is minimalizálja az úsztatásos kábelbehúzási technológia. A fejlesztés lezártát követően elkészül a HELLO-RS berendezés és a GFL-CMP szonda, mint piacképes termék, mellyel az úsztatásos kábelbehúzási technológia széles körben elterjedhet, jelentősen felgyorsítva optikai kábelhálózatok telepítését, bővítését.
A projekt újdonságtartalma a lamináris áramláson alapuló kábelbehúzási technológia, mely lényegesen korszerűbb a jelenleg alkalmazott légbefúvásos módszernél. Ez azt jelenti, hogy a XXI. században még mindig vitorlás hajókkal akarnánk a nagy távolságú áruszállítást megoldani a korszerű gépi meghajtású teherhajókkal szemben. A projekt végére elkészül a HELLO-RS berendezés és a GFL-CMP szonda piacérett termék, mely képes alkalmazni a lamináris áramlásban rejlő lehetőségeket.

A projekt hosszútávú fenntarthatóságát az biztosítja, hogy hosszútávon is exponenciálisan nő a világ adatforgalmi felhasználása, és ezt 10-20 éves távlatban a leghatékonyabban optikai kábelek, mint adattovábbító infrastrukturális háttér fogja biztosítani. A piaci potenciál jelenleg 500 millió szálkilométer optikai kábel esetén, ami 40-50 millió Km optikai kábelfektetést jelent világszinten évi 60-70 milliárd EUR értékben. Magyarországon átlagban 1-2000 Km optikai kábelhálózat épül, mely a következő években jelentősen megnő a hazai teljes piaci potenciál (fektetés, behúzás, kötés szerelés, ellenőrzés) mintegy 2-3 milliárd forintra tehető.
A programot 2021.09.01.-2023.08.31-e között kívánjuk megvalósítani. Társaságunk piacvezető kíván lenni az optikai kábel úsztatásos módszerrel történő alkalmazása területén. A fejlesztés eredménye képen Társaságunk árbevételét dinamikusan növelni tudja, illetőleg munkahely bővítésre is lehetőségünk nyílik.

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Projekt megnevezése:

„Korszerű termelőeszközök beszerzése a Hungaro Cabel Technology Kftnél” c. projekt zárásáról

 

A pályázatban kitűzött célt- miszerint korszerű berendezéssel gyarapodjon HCT sikerült teljesíteni, az Y-VIO ER berendezéssel a szolgáltatási palettánk kiegészült a speciális verő technikával készülő lyukak előállításának képességével, mely unikális mind a magyar, mind a környező Kelet-Európai országokban. Így lehetőség nyílik export árbevétel elérésére is. Eddig ezzel a módszerrel csak Ausztriában lehetett találkozni. A társaságunk főbb prioritásai a magasabb hozzáadott értékű munkafázisok nyújtása a jövőben, mellyel többlet árbevétel és magasabb nyereség érhető el a jövőben.

A támogatás forrása (Pest megye Területfejlesztési Koncepciója 2014-2030 és Pest megye Területfejlesztési Programja 2014-2020 megvalósításához nyújtandó célzott pénzügyi támogatás). A projekt sikeres végrehajtását a Pénzügyminisztérium biztosította. A Fejlesztés célja új korszerű technológiai elemmel bővíteni társaságunk gépparkját, illetőleg szolgáltatási palettáját, mely fejlesztés Társaságunk székhelyén Péteri községben történt. A projektet 2019 szeptemberében kezdtük meg, és a befejezés 2021. március 31.-vel valósult meg. A fejlesztést követően a beszerzésre került berendezéssel speciális módon tudunk különféle talajtípusokba alépítményi szerkezetet rögzíteni, úgy, hogy a tlaj mechanikai szilárdságát növeljük a speciális lyukverő berendezésssel, ezáltal jelentősen csökkenthető a cement felhasználás, mely jelentős környezeti terhelés elmaradását eredményezi. Támogatás összege: 6.138.100.- Ft

 

A projektmegvalósulása: 2021. március 31.

www.hc-t.hu

Közzétéve: bel@mti.hu

 


 

Projekt megnevezése:

 „Korszerű termelőeszközök beszerzése a Hungaro Cabel Technology Kft-nél” 

 

Társaságunk a pályázatban kitűzött célt- miszerint korszerű berendezéssel gyarapodjon HCT Kft a Pest megye Területfejlesztési Program segítségével kívánjuk elérni. A fejlesztéssel a speciális verő technikával készülő lyukak előállításának képességével nő Társaságunk szolgáltatási palettája, mely unikális mind a magyar, mind a környező Kelet-Európai országokban. Így lehetőség nyílik export árbevétel elérésére is. Eddig ezzel a módszerrel csak Ausztriában lehetett találkozni. A társaságunk főbb prioritásai a magasabb hozzáadott értékű munkafázisok nyújtása a jövőben, mellyel többlet árbevétel és magasabb nyereség érhető el a jövőben.

 

 

 

 

A projekt megkezdése: 2019. szeptember 01.

 


 

Társaságunk a „vállalatok K+F tevékenységének támogatása” pályázati kiírás keretében innovációs tevékenységet folytat. Az optikai kábelbehúzás területén végzünk üttörő munkát a lamináris áramlás kiaknázásával. Célunk, hogy a gyakorlatban a kábelbehúzási hossz elérje, illetőleg meg is haladja a 3000 m-t.

„A FIM-HD úsztatásos kábeltechnológiánál alkalmazott, kazettarendszerű úsztatófej létrehozása parabolid palástfelülettel” c. projekt indításáról

A Hungaro Cabel Technology Kft innovatív optikai kábelbehúzó berendezés kifejlesztését kívánja megvalósítani konzorciumi együttműködés során a „vállalatok K+F tevékenységének támogatása pályázati kiírás és a KFI_16-1-2017-0378 azonosító számú pályázati kiírás keretében.

A projekt során olyan eszköz kifejlesztését céloztuk, mely arra a technológiai bizonytalanságra ad választ, hogy a védőcsőbe az optikai kábelt – egyéb távközlési kábel – több mint 2000 m behúzási hossz legyen elérhető. Ehhez a folyadékok zárt térben történő lamináris áramoltatását kívánjuk felhasználni, mely laminális áramlás létrehozása a védőcsőben a kifejlesztendő FIM-HD kazettarendszerű úsztatófej feladata. Társaságunk, mint konzorciumi partner a próbatestek mérését végzi laboratóriumi és félüzemi körülmények között. A kazettafej azon fizikai jelenséget használja ki, mely szerint a folyadékokban lamináris (folytonos, örvényléstől mentes) áramlás alakul ki, úgy az áramló folyadékban lévő testre csak minimális közegellenállás hat. Így a hagyományos kábel behúzási eljárásokkal szemben az egy munkafázisban a védőcsőbe juttatható kábelszakasz elérheti a 6-7,000 métert is. Míg a hagyományos kábeles behúzással max. 250 méter, a befúvatásos módszernél maximum 2.000 m ez a távolság. Mind a projekt során kifejlesztésre kerülő technológia. mind a berendezés unikális, az egész világon érdeklődésre tarthat számot, hiszen alkalmazásával ez eddig alkalmazott „befúvásos” technológiánál jelentősen alacsonyabb költséggel lehet az optikai kábeleket a védőcső hálózatba juttatni. Legfrissebb iparági elemzések alapján a jelenlegi 40 Zetabytes-ról 2025-re 160 Zetabytes-ra fog nőni az évi adatforgalom. Ez további több milliárd szálkilométer új optikai kábel telepítést teszi szükségessé, mely telepítést a kifejlesztendő technológiával gyorsan és költséghatékonyan lehet majd elvégezni.

A projekt tervezett megvalósulása: 2019. december 31.

www.hc-t.hu

A Projekt megvalósítása 404 662 100 Ft összköltségből valósul meg, melyből a Támogató, a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Alapból összesen 124.750.380 Ft vissza nem térítendő támogatást biztosít Társaságunk számára.